Yeni yılda sınıfın tavrı büyüyecek!

Türkiye'nin dört bir yanında işçi sınıfmız iş cinayetlerine kurban edilirken, daha uzun çalışmaya, daha düşük ücretlere, işsizliğe ve hayat pahalılığına maruz bırakıldı.


Ancak 2019 yılı sadece sermayenin baskısıyla değil, işçi sınıfının direniş ve mücadeleleriyle de geçti. 2019 yılına Cargill, Flormar, TUVTÜRK, Real Market işçilerinin direnişleriyle girilmişti. 2019 yılında metal işçilerinden, inşaat işçilerine, eğitim emekçilerinden, hizmet ve çağrı merkezi işçilerine kadar pek çok direniş gerçekleşti.  Gentes, Kop Dağı Tüneli, Elya, Mekke, Tebük, DRC Okullar, Erişim Çağrı Merkezi, Soma, Cem Bialetti, Eksen Makine, SF Trade, Vip Tekstil ve adlarını daha sayamadığımız onlarca işyerinde işçi sınıfı mücadele bayrağını 2019 yılında yükseltti.


2020 yılı bu mücadele bayrağının dalga dalga büyüdüğü, sermayenin saldırılarına karşı işçi sınıfının tavrını ortaya koyması dileğiyle, tüm emekçilerin yeni yılı kutlarız. 2020 yılı sermayenin değil, işçi sınıfının kazandığı bir yıl olması için, sınıfın tavrı da, sözü de büyüyecek.


Sınıf Tavrı