THY Yönetimi emekçiden değil, kendinden kes!

Bu durum yetmezmiş gibi THY çalışanlarının bu durumu kabul eden metne imza atmaması durumunda "istifa mektubunu imzalaması" gerektiğini belirten THY yönetiminin adımı kural tanımazlığın göstergesidir. 

THY yönetimi bu adımla toplu sözleşmeyi ortadan kaldırdığı gibi, itiraz eden emekçileri de "temizleme" yolunu "uygun" görmüştür. 

"Feda" diyerek sömürüyü gizleyemezsiniz! THY yönetimi ile sendikanın ortak yapımı olan bu durum THY emekçileri açısından kabul edilemez bir hukuk dışı adımdır. İşçilerin yıllar içinde edindiği hakları bir gece yarısı üzerini çizenler bilsinler ki; işler sandıkları kadar kolay değildir. 

Pandemi nedeniyle yaşanan zorunlu iş kaybının emekçiler tarafından karşılanması hem akla, hem de kazanılmış haklara aykırıdır!

THY yönetimi tasarruf etmek istiyorsa işe kendi müdürlerinden başlamalıdır.

THY'yi halkın malı olmaktan çıkarıp iktidarın arka bahçesine ve geçim aracına çeviren THY yönetimi tasarruf etmek istiyorsa her ay aldıkları yüzbinlerce liraya baksın!

Sınıf Tavrı, tüm THY emekçilerini bu duruma karşı bir araya gelmeye, sarı sendika Hava-İş'ten hesap sormaya çağırıyoruz!

THY emekçisinin birliği, sarı sendikayı da, THY yönetiminin bu hukuksuz adımını da alt edecektir!

Sınıf Tavrı