İnsanca yaşam için eğitim emekçileri ayağa kalkıyor!

Yoksulluk ve hayat pahalılığı her geçen gün emekçilerin üzerine karabasan gibi çöküyor.  Asgari ücretin yüzde 50 artışına rağmen, tek kişinin yaşam bedeli asgari ücretin hala altında. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı asgari ücret seviyesinde!

Yüksek enflasyon karşısında tüm emekçilerin yaşam düzeyi gerilemiş durumda. Eğitim emekçileri olarak bizler de bu durumdan etkilenmiş durumdayız. Eğitim emekçilerinin emeği de, onuru da, mesleki itibarı da bugün "yerlerde" gezmektedir. Eğitim emekçilerini bugünlere düşüren AKP iktidarı ve onun yandaş sendikasıdır!

Kabul edilemez yaşam şartlarına, mesleğimizin itibarsızlaşmasına, eğitimin "kamusal bir hizmet olmaktan çıkarılmasına" ve eğitim emekçisinin kaderinin patronların "iki dudağın arasına bırakılmasına" dur diyoruz!

İnsanca yaşayacak bir ücret, kamusal, laik ve toplumcu bir eğitim istiyoruz!

Eğitim emekçisinin onuruna, mesleğine ve emeğine sahip çıkması için 29 Aralık'ta yapılacak iş bırakma eylemlerine çağırıyoruz.

Çağrımız, kamu-özel-sözleşmeli tüm eğitim emekçilerinedir. Biz birleşirsek kazanırız, siyasi iktidar ve patronlar kaybeder.

Eğitim emekçisinin insanca yaşam çağrısı sadece eğitim emekçisinin değil, tüm emekçilerin insanca yaşam çağrısıdır.

Gelin, insanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için örgütlü mücadelemizi büyütelim!

Eğitimde Sınıf Tavrı