Alo İşçi Dayanışma Hattı yayında!

Türkiye işçi sınıfının kangreni haline gelen hak gaspları giderek artıyor. Patronların ve siyasi iktidarın kriz fırsatçılığı ile hak gasplarını yaygınlaştırdığı ve yasal statütüye kavuşturmak istediği bir zamandan geçiyoruz. Tekil tekil işçidirenişlerinin arttığı, hak gasplarına karşı işçilerin daha geniş bir kesiminin hak arama mücadelesini büyütmelerine karşın ise sendikal hareketkendi yetersizliği içinde kıvranıp durmaktadır.

Sınıf Tavrı, bu yetersizliğe dur demek için "Aloİşçi Dayanışma Hattı'nı" yayın hayatına sokuyor. Alo İşçi Dayanışma Hattı tekil tekil ya da toplu bir biçimde mücadele etmeye hazırlanan işçilerin, hak arama mücadelesinde yol göstermek için yayına giriyor. 


Ücretini alamayan, sigortası eksik yatırılan, kıdem ve ihbar tazminatını alamayan, mesai ücretleri yatırılmayan, baskıya, tacize ve mobbinge uğrayan, sendikalaştığı için işten atılan, güvenli ortamda çalıştırılmayan tüm işçiler Alo İşçi Dayanışma Hattını arayabilir. Dayanışma hattı sadece işçilerin hukuki mücadelesinde değil, fiili mücadelesinde de yol gösterici olacaktır. 


Alo İşçi Dayanışma Hattı, alanlarında uzman olan avukat, mühendis, hekimlerin gönüllü desteği ile yola çıkıyor. Sınıf Tavrı, tüm dostlarına ve emek mücadelesine hayatlarını koyanlara dayanışma hattının yaygınlaşması için destek çağrısında da bulunmaktadır. 


Alo İşçi Dayanışma Hattı, işçi sınıfının mücadelesinde 7 gün 24 saat aralıksız bir biçimde destek olacak yeni bir mevzidir. 


Alo İşçi Dayanışma Hattı, "İşçi kardeş, yalnız değilsin!" diyerek yola çıkıyor. 


Artık hiçbir hak gasp edilemeyecek!


İletişim numarası: 0850 255 07 10 


Web sitesi: http://dayanismahatti.siniftavri.org


Sınıf Tavrı Genel Merkezi