Şanlı 15-16 Haziran Direnişi'nin yıl dönümünde direnen Aliağa işçileriyle birlikteyiz!

14 Haziran Cuma günü saat 16.00'da Aliağa Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan 15-16 Haziran Direnişi eylemine tüm dostlarımızı davet ediyoruz.

Yeni Haziranlar, Direnen İşçilerle Gelecek!
Rantçı, piyasacı, yağmacı MHP Aliağa Belediyesi icraatlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda hukuksuzca ve keyfi olarak 22 işçiyi işten çıkartılmasının ardından en son gelişmelerle çıkartılan işçi sayısı 120 cıvarında. 400 işçinin işten çıkartılacağı iddiası ise meselenin vahametini ortaya koymaktadır.

Direnen işçilerin yalnız olmadıklarını, Sınıf Tavrı İzmir Komitesi olarak sınıf dayanışmasıyla direnişi büyüteceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. 

Emek düşmanlarına, işçi düşmanlarına karşı işçi sınıfının örgütlü mücadelesi adım adım örülmeli. DİSK Ege Bölge Temsilciliği'nin çağrısıyla 14 Haziran Cuma günü saat 16.00'da Aliağa Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan 15-16 Haziran Direnişi eylemine tüm dostlarımızı davet ediyoruz. Dayanışma ve mücadeleyi yükseltiyoruz.

Memleketin dört  bir yanında direnen işçilerin bu sömürü düzenine karşı mücadelesini, 15-16 Haziran ruhuyla Aliağa'da büyütmeye çağırıyoruz!

Son sözü işçi sınıfı söyleyecek! Direnen işçiler kazanacak!

Sınıf Tavrı İzmir Komitesi